БЛАГОДІЙНИЦЬКО-МІСІОНЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ АРХІЄПИСКОПА ВАСИЛЯ (БОГДАШЕВСЬКОГО) ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ ЙОГО СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ПОГЛЯДІВ НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Автор(и)

  • Владислав Яшин
  • Олександр Чучалін Уманський державний педагогічний Університету імені Павла Тичини (Україна, Умань), Україна

DOI:

https://doi.org/10.31499/2519-2035.11.2024.304232

Анотація

У статті здійснено аналіз благодійницько-місіонерської діяльності архієпископа Василя (Богдашевського) в період перебування ним на посаді ректора Київської духовної академії. Проведення такої діяльності архієпископом Василем (Богдашевським) стало підтвердженням тих поглядів, що були викладені ним в окремих працях. Така діяльність засвідчила здійснення ним значного внеску в підтримку суспільно-корисних ініціатив, які були досить необхідними в той час. Метою статті є виявлення, аналіз та залучення до наукового обігу матеріалів, що дають змогу проаналізувати діяльність архієпископа Василя (Богдашевського) і окреслити більш вужче основні аспекти суспільно-політичних поглядів архієрея та його участі в благодійницько-місіонерській діяльності, яка сприяла покращенню зростанню духовності громадян за рахунок підтримки благодійницьких ініціатив і соціальних програм різних товариств та установ.

Обєктом аналізу стали різні документи, що розкривають суть досліджуваної проблеми. Охарактеризовано значення проаналізованих матеріалів для подальшого комплексного дослідження цієї персоналії. У дослідженні розкрито роль архієпископа Василя (Богдашевського) в релігійному житті країни, значущість його внеску у формуванні духовного розвитку та національної ідентичності суспільства.

Ключові слова: архієпископ Василь (Богдашевський), Київська духовна академія, богословя, пастирство, місіонерство, благодійництво, просвітництво.

Біографії авторів

Владислав Яшин

аспірант кафедри історії України

Уманського державного педагогічного

університету імені Павла Тичини

(Україна, Умань)

Олександр Чучалін , Уманський державний педагогічний Університету імені Павла Тичини (Україна, Умань)

кандидат історичних наук,

доцент кафедри історії України

Уманського державного педагогічного

Університету імені Павла Тичини

(Україна, Умань)

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-06-03

Номер

Розділ

Регіональна історія